Zdaj maturę celująco! Sprawdź, jak zdać maturę

Matury ruszają już 4 maja! Jak wykorzystać ostatnie chwile przed egzaminem? Skorzystaj ze wskazówek, dzięki którym matura nie będzie stresująca. Bez obaw, jeśli wciąż nie jesteś wystarczająco przygotowany, nadal masz szansę zdać! Nie trać czasu i rozpocznij przygotowania, wybierając podręczniki do matury od Tania Książka w niskich cenach.

Co zrobić, żeby zdać maturę?

Sesja maturalna rozpocznie się już 4 maja, a więc już niedługo! Rozpocznie się ona od części pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym. Co zrobić, żeby zdać maturę? Przede wszystkim, osoba podchodząca do egzaminu musi zdobyć przynajmniej 30 procent punktów z przedmiotów obowiązkowych. Jeśli jednak marzy nam się perspektywa studiów na wymarzonym kierunku, warto postarać się bardziej. W tym przypadku pomocną dłoń do maturzystów wyciągają wydawnictwa.

Książki do matury, w tym podręczniki, repetytoria i vademecum, pozwolą przyswoić wiedzę niezbędną do zdania matury z wysokim wynikiem końcowym.

Matura 2021 – co trzeba zdawać?

W tym roku egzamin maturalny uległ pewnym zmianom. Choć maturzyści nadal muszą obowiązkowo zdawać przedmioty takie jak matematyka, język polski oraz język obcy, sprawa ma się inaczej w przypadku przedmiotu dodatkowego. Tegoroczna matura znosi obowiązek podejścia do części pisemnej w przypadku jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Podejście do matury w zakresie rozszerzonym jest dobrowolne i obejmuje takie przedmioty jak m.in.: biologia, chemia, geografia, fizyka, historia, historia sztuki, historia muzyki, wiedza o społeczeństwie, filozofia czy informatyka.

Kiedy matura z matematyki 2021

Matura z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się z kolei 5 maja. Do tego czasu warto powtórzyć materiał i być przygotowanym na  zadania z rachunków czy geometrii. W tym celu z pomocą przychodzą ponownie nowoczesne podręczniki do matury w przystępnej formie. Łatwość nauki oraz dołączone do książek arkusze zadań wraz z kluczami odpowiedzi pozwalają oswoić się z egzaminem, tak aby nie dać się zaskoczyć.

Matura 2021. Przygotowania na ostatniej prostej

Matury rozpoczną się tuż po majowym weekendzie, dlatego nie warto marnować czasu. Podręczniki dla maturzystów oparte o aktualny program nauczania, to dobry wybór, który pozwala sprawdzić swoją wiedzę przed egzaminem dojrzałości i uzupełnić ją o ewentualne braki. Szeroki wybór pozwala opanować materiał niezbędny do uporania się z maturą zarówno na poziomie podstawowym, jak również rozszerzonym. Wybierz rozwiązanie, z którego skorzystało już wielu maturzystów i zdaj maturę na 100%